Mechanizm fizjopatologicznego działania polega na

U dorosłych M. pneumoniae rzadko wywołuje ciężkie schorzenie, natomiast ciężko chorują wcześniaki i noworodki i wykazują wysoki odsetek śmiertelności.

Niekiedy Mycoplasma pneumoniae jest przyczyną zapalenia obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Zarazek przenosi się na drodze powietrzno-kropelkowej lub pi’zez kontakt bezpośredni. Okres inkubacji jest długi i wynosi od 12 do 21 dni.

Mechanizm fizjopatologicznego działania polega na niszczeniu komórek wyścielających oskrzeliki i pęcherzyki płucne. Przeciwciała pojawiają się w organizmie pod koniec pierwszego tygodnia choroby i utrzymują się przez kilka lub kilkanaście miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *