Prawie wszystkie zakażenia laboratoryjne

Oprócz tego stosuje się próbę skórną Frenkla i wykonuje się badania histologiczne, które mają znaczenie epidemiologiczne.

Materiałem przysłanym do badań może być krew, szpik, płyn mózgowo-rdzeniowy, plwocina, mocz, punktaty węzłów chłonnych. Izolacja pierwotniaka z materiału patologicznego jest metodą najpewniejszą, ale i najtrudniejszą. Wymaga ona często szeregu pasaży ślepych przez zwierzęta laboratoryjne i jest niebezpieczna dla personelu.

Prawie wszystkie zakażenia laboratoryjne kończyły się śmiercią. W surowicy chorego stwierdza się przeciwciała neutralizujące, lizyny i hemaglutyniny. Dobre usługi oddaje odczyn barwny Sabina-Feldmana. Surowicę badaną inakty- wuje się i dodaje zawiesinę żywych zarazków, a także surowicę aktywującą (ludzką). Mieszaninę podgrzewa się jedną godzinę w 310 K (37°C),

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *