W celu określenia gatunku Candida albicans wykonuje się:

-1. Tzw. „test filamentacji”. Małe inoculum z kolonii wyhodowanej wysiewa się na surowicę ludzką (ewentualnie króliczą) i inkubuje się 2-3 godziny w 310 K (37°C). Wykonuje się preparat i wilgotny ogląda w mikroskopie. Obecność form plemnikopodobnych cechuje Candida albicans. Inne gatunki tworzą w tych warunkach tylko formy pączkujące.

-2. Fermentację cukrów podobnie jak w diagnostyce bakteriologicznej. 3. Auksanografię. Test ten polega na dodawaniu do stygnącej pożywki Sabourauda zawiesiny badanego grzyba. Po zastygnięciu pożywki sypie się na powierzchnię podłoża różne węglowodany. lub związki azotowe. W miejscu asymilacji związku występuje szybszy rozrost grzyba, co powoduje mętnienie pożywki dokoła związku.

-4. Badanie wytwarzania chlamydospor. Robi się mikrohodowlę na pożywce agarowej z Tweenem 80, proliną i biotyną, a następnie przykrywa szkiełkiem nakrywkowym. Po 24-48 godzinach trzymania w temperaturze pokojowej można obserwować w mikroskopie chlamydospory wewnątrz strzępki, na szczycie lub z boku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *